Recyklujeme

Z dedinky

Sledujte nás

Web:
Youtube:
Facebook:

Podporujeme:

Pilondesign
Web:
Youtube:
Home

Naša záhrada > Tulipány 2018 PDF Print E-mail


Tulipány v roku 2018

Saturday, 4 jan 2020 12:58

       Po krásnom zážitku s tulipánmi minulý rok som sa rozhodol založiť si zbierku tulipánov. Zohnal som cca. 40 druhov za super cenu. Z minulých rokov sa mi zachovalo niekoľko druhov. Niekoľko mi vyhynulo asi mojou zásluhou, takže už viem, že môže prísť aj zopár problémov, ale nebolo to nič, čo by sa nedalo odstrániť. Hlavné bolo, že som som si overil, čo som prečítal inde, a to je, že peď tulipány hneď po odkvitnutí (1-2 dni) vylámete, zabránite splanutiu a uchovajú si všetky vlastnosti svojej odrody.
      K iným problémom pri pestovaní sa vyjadrím, až keď budem vedieť riešenie. Dôležité je poctivo vylamovať po odkvitnutí. Tulipány sú nenáročné na pôdu. Majú rady slnečné stanovište a tiež dostatok vlahy. Ak je toto splnené každá cibuľka sa rozdelí tak na 3-4.
 
     

      Fotky ktoré budú nasledovať pekne ukazujú, ako môže zbierka vyzerať. Tento rok bol dosť suchý a tak kvitli tulipány maximálne 2 týždne. Ukazuje sa, že kvitnú postupne po odrodách, čo sa dalo pozorovať už v minulých rokoch. Budem sa snažiť tieto rozdiely v čase zaznamenať.
 
     

      Dlho som rozmýšľal o postupnosti, ako tulipány sadiť. V akom poradí, či podľa farby. Nakoniec vyhral poriadok. Aby sa mi nepoplietli názvy odrôd sadiť ich budem vždy podľa môjho zoznamu.
 
     

     
 
     

     

.


 


 

.